sobota, 22 września 2012

"Nie wys­tar­czy po­kochać, trze­ba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i prze­nieść ją przez całe życie. " - Konstanty Ildefons Gałczyński


Byłam wczoraj w niejakim pośredniaku, w mieście w którym mieszkają rodzice, bo w pośredniaku do którego należy mój powiat odmówiono mi rejestracji. No cóż.
- a skąd ma Pani takie karty? – zdziwiła się urzędniczka widząc karty wypełnione które tam przedłożyłam
- z urzędu pracy w (nazwa miejscowości) – odpowiedziałam
Pani badała z najwyższą wnikliwością karty obie… co wydało mi się przedziwne, gdyż po za papierem na którym karty są wydrukowane, nie różnią się one niczym.
Co do jednej miała wątpliwość:
- oj tej nie mogę chyba przyjąć – powiedziała z za biurka pełna obaw kobieta, pokazując koleżance kartę pytała czy może ją przyjąć bo jest z innego miasta.
Odpowiedź koleżanki była twierdząca. No, cóż się dziwić skoro treść ta sama… tylko papier jeden bardziej sztywny, druki zwykły…
Po powrocie do domu odpaliłam laptopa i na blogu http://klubkotajasna8.blogspot.com/  znalazłam taką oto informację:


Nagrodę niespodziankę 
Czekoladki "Kocie Języczki " 
za szybko podjętą decyzję i numer jeden startowy 
otrzymuje Opiłek  http://call-mebaby.blogspot.com/
 Dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy, jest mi niezmiernie miło gdyż bardzo lubię słodycze. Mam do nich delikatnie mówiąc słabość…
Niestety ładowarka do laptopa miała spięcie… ale na chwilę obecną sytuacyjna opanowaną jest. I mogę podziękować, za nagrodę. Oczywiście jak dostanę pocztą to nieomieszkam się pochwalićJ, mam nadzieję, że wybaczycie nieskromność…
Radość moja tym większa, iż przed chwilą zakończyłam rozmowę telefoniczną z właścicielem Rodziaka. Tak, tak… pisak zostaje do juterka.
Robercik jutro idzie na grzybki, więc Rodziaczek zażyje spacerku jakieś 4 godziny po lesie, i powiedzcież gdzie psiak będzie miał lepiej?
A właściciel? Odbiera pieska wybieganego, grzecznego, bo wiadomo że spokojny, grzeczny pies to wybiegany pies, o tym każdy właściciel wie.


2 komentarze:

  1. Adres do wysyłki poproszę :-)
    Lubisz psy to widać i dużo nich wiesz.
    Żeby zarejestrować się w pośredniaku to można zdrowie stracić niestety...
    Naczytałam się horrorów na ten temat...

    OdpowiedzUsuń